10 Effi poolt testitud viisi, kuidas Skype kõne ajal stiilne välja näha

Estonian Fashion Festival on kahe käega turvalise töökeskkonna poolt. Ülemaailmne tervisekriis puudutab meid kõiki, mistõttu jälgime Eesti Vabariigi Valitsuse poolt jagatud soovitusi püsida kodus ning hoiduda igasugusest sotsiaalsest kontaktist. Alates karantiini algusest on meie Estonian Fashion Festivali 2020 otseülekande teel toimuvate moeetenduste planeerimine muutunud aga väga edukaks, kuna jälgime neid kümmet videokoosoleku põhitõde, mida soovime ka teiega jagada. 

“Peame oma kodukontorites videokoosolekuid vähemalt 2-3x nädalas, mistõttu võime julgelt öelda, et mood on omal kohal ka kodus. Usun, et tulevikus hakkavad moedisainerid looma rohkem ka lounge riideid, mis oleks kodukontori chic,” rääkis Effi meeskonna stilist Doltše Banana uuest tarbijarühmast. 

1. Veendu, et sa pole alasti. Kunagi ei tea, millal muutub telefonikõne videokõneks!

Hoia alati voodi kõrval ühte pluusi, juhuks kui ootamatult heliseb sisse videokõne, kuid eelistad magada alasti. Alati saab mõelda ka kehamaalingute peale ja endale disainerriided selga joonistada. Seega saad Versace kuulsa džunglikleidi ka endale selga joonistada! 

2. Töötava ema häkkvärvi huuled punaseks ka siis kui oled dressipükstes ja kammimata juustega. Lisaks eemalda end lastest ja koduloomadest. Kui see pole võimalik, siis värvi ka nende huuled.

3. Disaini kodus videokõnede nurgake nagu Instagrami influencer – praegu on hea võimalus võtta kasutusele need palmisaartega fototapeedid ja sõbranna babyshower’st üle jäänud dekoratsioonid, mis muidu keldris vedelevad. Või nõua kõigi videokõnede toimumist Zoom’i keskkonnas, kus saad endale sobiva digitaalse tausta valida.

4. Õpi tegema soenguid pesemata ja kammimata juustega. Olenemata juuste hetkeseisust saad keerutada soengu klambrite abil patsi või võtta kasutusele krunnitäidise. Krunn on sama kodukontorile, mis triiksärk päris kontorile.

5. Videokõne on hea võimalus näidata enda peakatteid. Saad nüüd täie uhkusega demonstreerida kõiki neid reisidelt ostetud kaabusid ja rätikuid, mida sa varem kandnud pole. Aasia riisikübar või pulmas peas olnud juuksekaunistus – usu meid, sa saad nüüdsest kõne ajal alati sõna sekka öelda!

6. Aksessuaarid jätavad mulje läbimõeldud tegevusest! Pane kaela kaelakett ja/või kõrva kõrvarõngad ning kohe tundud nagu sa poleks ärganud just 5 minuti eest.

7. Iga elegantne inimene teab, et tuleb rõhutada ühte osa enda välimuses. Videokõne ajal on selleks 99% juhtudel sinu ülemine osa vööst, alumine osa pole absoluutselt oluline. Soovitame olla püksata – siis on su välimus tasakaalus kontrastse ülemisega. 

8. Istu sellise nurga all, et sinu ilusam näopool oleks rohkem näha ja lase sellele palju valgust peale paista. Vajadusel kasuta taskulampe, küünlaid või telefonivalgust. 

9. Karantiin on ideaalne aeg stiilipeoks – lõpuks ometi on võimalus tuua kapist välja kõik need kostüümid, mida sa nagunii ainult ühe korra oled kandnud. Hea võimalus taaskasutada ka teisi harvemini kantavaid riideid: pulmakleit, suusakostüüm, Halloweeni kostüüm…

10. Aeg osta isadele ja peikadele Happy Socks’i värvilised bokserid. Kui nad kogemata selja taga kaadrisse satuvad, siis on vähemalt midagi toredat vaadata.