Annika Vaalma

E-post: avaalma@gmail.com

Etnowerk "süsï"

Etendus: OmaMood

Aasta: 2020

Must ja arhailine

Kollektsioon süsï on inspireeritud säästlikust ja kokkuhoidlikust mõtteviisist, mida kasutasid meie esivanemad oma riiete tegemisel. Riie oli tollel ajal väga kallis materjal. Valmis kangatükke lõigati nii vähe kui võimalik, et materjali täielikult ära kasutada ja kadusid vältida. Tänu sellele on meie muuseumites säilinud väga omapärased ja huvitavad riideesemed.

Et rõivad paremini vormi hoiaksid, kasutati erinevaid elemente nagu nöörvoldid ja lappvoldid, mis olid ühtlasi ka kaunistuselementideks. Rõivaste kehasse töötlemiseks jällegi kangast ei lõigatud, vaid kasutati vööd.

Kollektsioon koosneb kašmiirist kootud kleitidest ja pikkadest kampsunitest. Lõigete konstrueerimisel ja kudumisel on lähtutud põhimõttest, et hiljem poleks vaja kangast üldse lõigata. Rõivaste disainimisel ja kaunistamisel on kasutatud volte, enda disainitud hõbetatud nööpe ja vööpandlaid, tikandeid.

Tikandid on inspireeritud soome-ugri kunstnike töödest ja nende kultuuri maagilistest sümbolitest, mis kaitsevad ja hoiavad kudumi kandjat.