Cärol Ott

Veebileht: www.carolxott.com

E-post: carolxott@gmail.com

NARGÖ

Etendus: OmaMood

Aasta: 2020

Sellel kevadel jõuab lavale kolmas peatükk Põhja-Eesti saartest inspireeritud lugudest.

Kollektsioon NARGÖ viib meid väikesele seiklusele Naissaarele 20.sajandi alguskümnenditel. Naissaare omapäraks võib pidada seda, et nad on Tallinnale geograafiliselt väga lähedal ja seetõttu võtsid nad kiirelt üle trendid, mis parasjagu ka Tallinnas möllasid. Ka oma igapäevaelus olid nad küllaltki mässumeelsed, sest ajastule kohaselt polnud neil seintel usule pühendatud pilte vaid hoopis moeillustratsioonid. Ka sellel ajal oli väga aktuaalne tegeleda käsitööga, nii olid paljude naiste rõivad kaunistatud imekaunite pitsidega, kuid ega mehedki alla jäänud. Lisaks saartele populaarsetele kalatööstuse tegevustele olid saare mehed ka lootsilaevade juhid, mistõttu pidid nad head välja nägema tervitamaks ja juhatamaks võõramaalaste laevu Tallinna sadamasse.

Lavale jõudva kollektsiooni vormid on inspireeritud vastandlikust elust Naissaarel. Ühelt poolt igapäevased tööriided - ‘’kuradinahast’’ püksid ja õlikuub. Teisalt kaunid kaapotkleidid, mida kaunistasid käsitööna valminud pitsääred. Nii tuleb esitlusele popurrii - aasta Naissaarel. Alustades särava kevadega ja lõpetades talviste nootidega.

Kollektsiooni kangad esitlevad kelmikat mänglevust vee ja maismaa piirimail. Lisaks leidub ka ranna varandusest, teokarpidest, inspireeritud kanga manipulatsioone. Efektide tekitamiseks on osa kollektsiooni tekstiilist käsitsi sidumistehnikas värvitud ning kootud. Komplekte kaunistavad arhailises mütside käsitsi vormimise tehnikas valminud vildi ja pitsmütsid. Kudumid on valminud Prangli saare kohalike naiste käte läbi põimides vanu kudumistehnikaid uutes versioonides.