Janika Solmann

das Moor

Etendus: OmaMood

Aasta: 2020

Kollektsioon valmis koostöös Eleriin Seimiga.

Raba on meie rahvakultuuris olulisel kohal juba muistsetest aegadest. Ta peidab endas ennemuistseid müütilisi olendeid. Ta on vaikne, sünge - põhjatu rahuga paik, mis pakub kehale ja hingele meelerahu ja lummavat loodust. Oma lihtsusega tasakaalustab raba paralleelmaailma, mis on täidetud kiire elutempo, sotsiaalsete pingete ning tehnoloogiaga. Raba on koht kuhu saame jätta maha enda hirmud ning võtta kaasa rahustava energia.

Kollektsioon ""das Moor"" on inspireeritud raba vaikusest ja vähenõudlikust taimestikust – jändrikest männipuudest, madalatest sinikapuhmastest, punetavastest jõhvikamarjadest, tuules kiikuvatest tuppvillpeadest ja meie kaugesse minevikku ulatavast sügavast juurestikust. Kollektsiooni iseloomustab sügavus, müstika, rahu ja mitmekihilisus.

Keskkonnamõjude vähendamiseks on tootmisel kasutatud taaskasutatud tekstiile ning kõik kangad on värvitud loodusvärvidega. Disainimisel on rakendatud taimetrüki tehnikat nõnda, et taimsed pigmendid jätavad kangastele ajas püsivad mustrid.