Katre Arula

Veebileht: www.katrearula.com

E-post: katre.arula@gmail.com

Must-toonekurg

Etendus: OmaMood

Aasta: 2020

Kollektsioon on inspiratsiooni saanud kindakirjadest, täpsemalt kinda pöidlakirjadest. Lihtsad mustrimotiivid on suurendatud ja võimendatud selleks, et väärtustada ja juhtida tähelepanu esiemade pärandile.

Kollektsiooni koloriit on inspireeritud muistsetest aegadest pühaks linnuks peetud ja väljasuremisohus olevast must-toonekurest.

«Must-toonekurg on meie looduskaitse lipu- ja katusliik, kelle «tiiva all» leiavad elupaiga paljud teised vanade metsade ja varjuliste vooluveekogude liigid,» ütles keskkonnaameti liigikaitse büroo elurikkuse peaspetsialist Agu Leivits. Ta lisas, et must-toonekure pesitsemispaiku kaitstes, aidatakse säilitada ka teisi ohustatud liike.

Kindakirjadele ja must-toonekurele mõeldes, ühendab neid mõlemaid sama saatus. Noorte põlvkond tarbib järjest rohkem kiirmoodi, unustades vanad tradisioonid ja aeganõudvad tehnikad. Kasutades vanu mustreid uues võtmes, aitab see pöörata tähelepanu ka teistele vanadele esemetele ja traditsioonidele.

Kollektsioonis on ühendatud vanad mustrid, kaasaegsed lõiked, eksperimenteerivad autoritehnikad, lapitöö ja loovus. Materjali hulgas on suur osa taaskasutatavat kangast, aga ka uut naturaalsetest kiududest koosnevaid kangaid.

Kollektsiooni finaaliks on läbipaistev tüllist kleit, mis sümboliseerib “läbipaistvat moodi” – mõtleme ning küsime järjest rohkem ja häälekamalt, kuidas on toodetud meie toit, riided ja teised tarbeesemed. Selle kleidi alt kumab läbi punast värvi trikoo. See on värv, mis rahvakunstis kannab kaitsvat tähendust. Ka kollektsiooni läbivaks teemaks on väikesed punased detailed, sümboliseerides kaitset vähemustele, väljasurevatele liikidele ning ununema kippuvatele traditsioonidele. Kollektsiooni eesmärgiks on inspireerida ning harida vaatajaid osalema ressursse säästvas elustiilis ning märkama igaüht eraldi ja koos toimiva tervikuna.