Mekoome

Veebileht: mekoome.com

E-post: larissa@mekoome.com

HORIZON

Etendus: Antoniuse moeetendus

Aasta: 2020

Kas olete kunagi mõelnud selle peale, et linnaelanikena näeme vaevalt silmapiirijoont?

Horisondi joon hoiab meid tasakaalus. See on konstant, meie ruumi tajumise ankur, meie tugirida ruumis orienteerumiseks. See on inimese silmadega alati samal tasemel. Isegi visandi alustamisel märgime kõigepealt horisontaali, kuhu kõik ülejäänud perspektiivjooned ulatuvad.

Linnakeskkonnas on maailm kahanenud. Silmapiirijoont blokeerivad mahukad hooned. Pilk trügib vertikaalsete joonte kohal ja harva kohtub horisondiga. Talvel selline ruumitaju on kaitsev, suvel aga pigem ajab meid segadusse.

Ilmselt on siin aimugi, miks inimesed mere ja põllude eest kinni peavad. Tunneme rõõmu tohutu ja lõputu avarusest, kus silmadel pole ees ühtegi takistust ja jalad on kindlalt maa peal.

Mekoome suvekollektsioon HORIZON on silmkoeline metafoor ruumi tajumise kohta linnas ja linnast välja. Linnamaastike vertikaalsed mahud ja maapiirkonna vaadete pikad horisontaalsed jooned kujunesid kampsunite, t-särkide ja kleitide mustriteks ja kompositsioonielementideks. Käsitsi valmistatud rõivad on kootud puuvillast, taaskasutatud puuvillast ja linast, mis teeb need suvel kantavaks.