Vilve Unt

Veebileht: www.vilveunt.eu

E-post: vilve.unt@icloud.com

PÖÖRIPÄEV / SOLSTICE

Etendus: OmaMood

Aasta: 2020

Pööripäev ehk pimeduse ja valguse tasakaal tähistab astronoomilise kevade algust. Kevad ise ei hooli kalendrist vaid saabub tasapisi koos kõrgeneva päevakaare ja kevadmärkidega. Õigupoolest päev kevadisel pööripäeval ei pööragi, sest pimedat ja valget aega on ühepalju. Musta-valge tasakaalu leidmine oma loomingus avaldub ka uue kollektsiooni loomises, mis ei tähenda, et värve, mida dikteerib loodus ehk kevadmärgid, on eiratud.

Pööripäeva kollektsioon on nagu rist-tolmlemine – ideed veimevakast ja riidekapist. Minevik ja olevik segunevad uueks eluks ja on mõeldud lihtsale tavalisele inimesele – väikelinna naisele, külanaisele, neiule, tütarlapsele…

Inspiratsiooniks on minu enda loodud etnoteemalised kollektsioonid “Valge pulm” ja “Hall argipäev”, mida on võimalik taaskasutada ja taasluua erinevaid variatsioone tänapäevases võtmes. Rõivaste inspiratsiooniallikaks on olnud meie esiemade säästlikust mõtteviisist lähtuvad rahvariiete lõiked ja detailid ning argised ja kohalikud lood, nende paikkondlik taust.

Ideede- ja vormiderohke rõivastusstiil ning kombineerimislust, kus eksisteerivad külg-külje kõrval vana ja uus, on motoks ka minu uuele kollektsioonile PÖÖRIPÄEV ja soosikuteks on kudumid.