Effi ✰ tähed: Mood-Performance-Tants juht Kerli Jõgi on kunstiliselt sama mitmekülgne kui moeetendus ise

Teist aastat järjest täidab Estonian Fashion Festivali moeetenduse Mood-Performance-Tantsu peakorraldaja ülesandeid Kerli Jõgi. Varasemal aastal on ta Kõrgema Kunstikooli Pallas poolt korraldatud moeetendusel osalenud ka korraldusmeeskonna liikmena. Kerli on muuhulgas töötanud Tartu Uues Teatris ning on olnud Eesti Teatri Festivali Draama meekonna liige. Praegu töötab naine Kõrgemas Kunstikoolis Pallas nahadisaini osakonnas aksessuaaride disaini õppejõuna, Aparaaditehase programmijuhina ning vabakutselise kunstniku ja teatrikriitikuna.

Kerli on lõpetanud Tartu Ülikooli teatriteaduse eriala ning jätkas õpinguid ajakirjanduse magistrantuuris. Peale selle on Kerlil rakenduskõrgharidus Kõrgemas Kunstikoolis Pallas nahadisaini erialal, mida ta täiendas moealaste õpingutega Barcelona disainikõrgkoolis Escola Superior de Disseny i d’Arts Plástiques (ESDAP). Ta on osalenud oma töödega mitmetel näitustel ja võitnud Eesti Disainerite Liidu korraldatud VEGS Fashion Contest Tallinn 2017 peapreemia. Andekal naisel on ka põnevad hobid – nimelt oskab ta köita raamatuid ja on asutanud vähemalt ühe lauatennise klubi. 

Uurisime Kerlilt, kust võtab ta niivõrd out-of-box moeetenduse jaoks kui seda on Mood-Performance-Tants inspiratsiooni ning mis teda kui kunstnikku ennast kõige enim kõnetab:

 

Mood-Performance-Tants 2021 toimub otseülekande vahendusel Delfi TV-s 9. juunil kell 19