EFFi joogipartner Hartwall toetab Eesti kunsti

Soome üks tuntumaid ja ikooniliseima tootepakendiga Hartwall Original Long Drink jook on stiilne nii seest kui väljast. Tema erakordne greibine maitse ja sinine pakend on nii legendaarne, et on muutunud hea disaini ning Põhjamaisuse musternäidiseks. Armastus disaini, eriliste maitsete ja killukese rebeluse vastu viis Hartwalli esindav Tridens noore kunstniku Sänki juurde, et luua üheskoos põnev kunstiprojekt. Tartu juurtega Sänk on muide üks armastatumaid tänavakunstnikke, kes lõi Hartwallile ka originaalteose “Original”. Teos on austusavaldus ehedusele, traditsioonidele, kunstile ja muidugi ka tänavamoele.

Küsisime Hartwalli brändisaadikult Silvester Harineemelt, miks tasub investeerida kunsti ja mis on antud legendaarse joogi sünnilugu.

Miks otsustas Hartwall toetada eesti noort disaini?

Hartwall Original Long Drink otsustas mõned aastad tagasi hakata toetama noorte tegevusi. Oleme toetanud kunsti, muusikat ja muid noorte ettevõtmisi. Viimane mis oli veel meil puutumata oli disain/mood. Nüüd tekkis meil suurepärane võimalus see kõik kokku siduda. Noored inimesed on meeletult andekad ja tavaliselt jääb neil puudu sellest lavast kus ennast näidata. Hartwall Original Long Drink heameelega annab neile võimaluse end näidata.

Mis inspireerib Hartwalli?

Hartwall Original Long Drinki inspireerib loovus. Meie loome iga aasta midagi uut ja nende tulemuste nägemine inspireerib meid seda uuesti tegema järgnevatel aastatel.

SÄNK x ORIGINAL LONG DRINK
SÄNK x ORIGINAL LONG DRINK

Kust tuleb slogan “ole originaalne”?

Meie selle aasta slogan “Ole Originaalne” tuleb sellest, et meie oleme trendiloojad. Hartwall Original Long Drink oli esimene purgis valmis segatud kokteil mida sai kohe nautida. Hartwall otsustas 1952 õla alla panna Helsingi baaridele ja restoraanidele. Nimelt oli sellel aastal toimumas Helsingis olümpiamängud. Baaride ja restoranide omanikud olid mures nende meeletute turistide hordide pärast ja kartsid, et nad ei suuda neid kõiki ära teenindada. Selleks puhuks lõi Hartwall oma esimese alkohoolse kokteili mille nimeks sai Hartwall Long Drink. Kui olümpiamängud läbi said, sai ka selle joogi aeg läbi ja tootmine lõpetati. Kuid rahva tungival soovil tuldi tagasi aastal 1953 ja juba nimega Hartwall Original Long Drink, mis on tänaseks võitnud miljonite inimeste südamed. Slogan “Ole Originaalne” tähistab meie tee näitamist muule maailmale. Meie siiski oleme see ainuõige ja esimene.

Miks on oluline toetada kohalikku kunsti?

Kunst on eneseväljendamisviis olgu see siis muusika, maalikunst või mood. Inimestel peab olema võimalus ennast väljendada, sest see rikastab meie kultuuri. Nagu meie lõime tee 1952, et me saaksime ennast väljendada, nii peab olema ka võimalus teistel seda teha. Sellepärast olemegi valinud tee toetada kohalikke alustavaid andekaid inimesi.

Hartwalli baar on kohal ka Mood-Performance-Tants 2022 šõul 9. juunil Kammivabriku ruumides.

Liitu uudiskirjaga