EFF satelliidid

Galerii Noorus

(Riia 11)

Tartu Kõrgema Kunstikooli Lend 2018

Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) lõputööde kaitsmised toimuvad TKK galeriis Noorus (Riia 11) 5. – 13. juunini. Kaitsmised on publikule avatud. 6. juunil esitlevad oma töid ka eelnenud õhtul moeetendusel Mood-Performance-Tants oma lõputöödeks valminud kollektsioone näidanud TKK tekstiiliosakonna üliõpilased.

Lisaks kaitsmistele on galeriis Noorus avatud ka Tartu Kõrgema Kunstikooli lõputööde näitus „Lend 2018“, mis on kõigile huvilistele avatud 5. juunist 14. juulini. Galeriis on võimalik tutvuda põnevate lõputöödega nii disaini, kunstide kui ka konserveerimise/restaureerimise valdkondades. Galerii on avatud T–L kell 11–18. Näituste külastamine on kõigile tasuta.

Kaitsmised toimuvad

5. –  6. juuni: disain
8. juuni: konserveerimine/restaureerimine
11. –  13. juuni: kunstid

TKK Galerii Noorus (Riia 11)

Täpsem kaitsmiste ajakava: https://artcol.ee/et/loputood2018

Lõputööde näitus

5. juuni – 14. juuli

TKK Galerii Noorus (Riia 11)

 

Foto: Tartu Kõrgem Kunstikool

Vilde ja Vine

(Vallikraavi 4, 51003 Tartu)

Vilde ja Vine on restoran, mis nauditava menüü kõrvale pakub suurt valikut veini ja igakuiselt uuenevaid kunstinäitusi. Lisaks kontserdid ja teatrietendused. Hetkel on suures saalis avatud Robin Nõgisto värvikas näitus.

Festivali ajaks lisandub väiksesse saali Markus Kasemaa moeteemaline näitus.

Veel toimub Vilde ja Vines 8.juuni hilisõhtul Gala lisaprogramm ja afterparty algusega kell 22. Näeb eesti pesubrändi BONBONi kevad-suve kollektsiooni kui on ka esitlusel mõned tooted juba sügiskollektsioonist! See viib su tagasi 70ndatesse, äratades ellu L.A. Barbie või Sir David Bowie elu nautivad grupied – kirev ööelu ja päikeselised rannad. Siit leiad värvid ja detailid, mis peegeldavad nostalgilist Californiat ja sealset kerget elu.

Dj + avatud väliterrass

 

Foto: Vilde ja Vine

Coffeeling

(Kastani 42, 50410 Tartu)

Tartu Coffeeling on röstikoda, mis alustas tegevust 2017 aasta alguses. Nende sooviks on tuua kohvimaailm inimestele lähemale. Sellest tekkis idee avada koos röstikojaga ka kohvik, kus inimesed näeksid seda peidetud osa kohvi valmistamisest – saab jälgida röstimisprotsessi, juua kohapeal röstitud ubadest kohvi, teha koostööd röstijaga, et leida sobivad oad ning luua endale sobiv espressosegu.

Coffeeling pakub kohvi Antoniuse moeetendusel, seminaril ja ka Tänavaturul!

 

Foto: Coffeeling

Karritehas

(Kastani 42, 50410 Tartu)

Karritehas toob Tartusse vürtsi ja maitseid!

Festivali raames toimub Karritehases 7.juunil Eff moeetenduste afterparty algusega juba kell 22. Tule pidutse koos etendustel osalenud moeloojate ning modellidega!

Dj Erki Pruul (EST)

 

Foto: Karritehas

 

Eesti Rahva Muusemis:

(Muuseumi tee 2, 60532 Tartu)

Kaubamaja lounge

Eesti Moe Festivali esitleja ning Eesti disaini fänn Kaubamaja on ERMis kohal mõnusa pop-up lounge’iga. Ootame kõiki moehuvilisi keerutama Kaubamaja õnneratast, millelt võib võita endale mõne magusa auhinna, ilutoote ja teisi vahvaid üllatusi.

Pop-up´i perenaine on andekas näitleja Kärt Tammjärv.
Kohtume festivali nädala kolmapäeval, neljapäeval ja reedel alates kell 19.

 

Foto: Kaubamaja

Usbeki mood

Meie ümber elab palju erineva kultuuritaustaga inimesi. Mõned neist on meie kultuuriruumis väga võõrad, teised jällegi tuttavad, kuid vajavad meenutamist või uut tutvustamist. Selle näituse kuus kostüümi on loodud Usbeki Kultuuriseltsi „Nur“ asutajate
poolt. Eesmärk on tutvustada Eesti vähemusrahvuste rahvarõivaid, millelt on eemaldatud liigsed detailid ja muudetud komplektid rohkem tänapäevasemaks ja kantavamaks.

Näitusega soovitakse näidata, et ka teisest kultuuriruumist pärit rahvarõivaid on võimalik kanda linnatänaval. Austame käsitööd ning selle kauget ajalugu, mistõttu komplektide kangad on käsitsi kootud siidist ja pärit Usbekistanist.

 

Foto: Maris Savik

DISAIN: USBEKI KULTUURISELTS NUR
Lea Vapajeva, Piret Vapajeva
MODELLID: Alisa E.M.A, Amina
MEIK/SOENG: Piret Sootla