Estonian Fashion Festivali disainerid näitasid, mida nad kannavad oma kodukontoris

Karantiiniaeg on õpetanud meile paljusid asju. Oleme õppinud kasutama Zoom keskkonda koosolekute läbiviimiseks, pärmitaigent valmistama, kodus treenima, mõnda mööblieset restaureerima või jõudnud lihtsalt tõdemusele, et veidi rahulikum elu võib olla sama mõnus kui kiire lifestyle. Kuigi paljud inimesed kasutavad kodukontoris töötamisel võimalust kanda hommikumantlit, siis õnneks on väga palju ka neid, kelle arvates võiks ka kodus võimalikult hea ja stiilne välja näha – me veedame ju kodus aega oma armsamatega ning suurema osa oma elust, miks siis mitte selga tõmmata oma eriliseimad riided?

Estonian Fashion Festival 2020 disainerid näitasidki ka meile ette, kuidas kodus šikk ja stiilne välja näha. Kiidame ja teeme järgi!

Mariliis Niine (Mood-Performance-Tants, kollektsioon “ÕILE”)

“Rääkides kodusest riietusest meenub mulle kohe ühe blogija quote: “People who are quarantining in jeans: what are you trying to prove?” Ehk et mind kindlasti kodust teksadest ei leia. On kuidagi juhtunud nii, et karantiini aeg on möödunud tohutu töö tegemise tuules, nii et ma lausa pean kandma mugavaid riideid…et ikka mõte jookseks ja suudaks õmblusmasina taga püsida. Praeguseks on väljakujunenud lemmikuteks ikka mõnusad alt laienevad palatso püksid ja üleval mõni äge t-särk. Ja ei saa üle ega ümber mu praegusest lemmik jakist, milleks on ÕILE kollektsiooni päevalille jakk. Tegin kohe ühe variandi endale kandmiseks ka ja vaikselt testin, mida ja kuidas oleks vaja muuta, et oleks kõigile mugav kanda. Kõige parem osa kodust töötamise juures on see, et igapäevane meigi tegemine jääb ära. Seda naudin ehk kõige enam.”

Victoria Käesel (Mood-Performance-Tants, kollektsioon “Arbuja”)

“Piiride sulgemise tõttu on viimased 6 nädalat olnud minu kodukontor Tartu asemel Saaremaal, minu kodukohas. Ammutan inspiratsiooni siinsest puhtast loodusest ning püüan võtta viimast sellest erilisest ajast.”

Pildil kannan minu 2019. aasta kollektsioonist pärit kimono.

Anneliis Reili (OmaMood, kollektsioon “Põhjaallikad”)

“Kodus töötades kannan alati neutraalsetes toonides mugavaid rõivaid. Nii saan kõige rohkem tööle keskenduda. Mustad laia lõikega vintage püksid ning top on selleks ideaalsed koos peale visatud valge kimonoga, mille mõne aasta eest endale tegin.”

Siret Ott (OmaMood, kollektsioon ”Vundament”)

“Mulle ei meeldi kui on ebamugav ja külm. Kannan kodukontoris  enda disainitud mugavat villast kampsunit kollektsioonist ”Vundament”. Lentsius Disain ehted lisavad glamuuri ja argipäeva tunnetust. Just nii tunnen ennast hästi ka väljaspool kodu.”

Hannes Rüütel (Antoniuse moeetendus, kollektsioon ”Päikese poole”)

”Otsustasin täna selga tõmmata enda loodud pusa, sest mugavus ja hea enesetunne on kodus töötades pea kõige tähtsam.”

Gerda Retter (Antoniuse moeetendus, kollektsioon “la luce”)

“Stuudios üleni mustas, k u u l disaini sellik ja minu enda kõrvarõngad.”

Annika Kiidron (Mood-Performance-Tants, kollektsioon “Give Me My Fairytale”

Kätli Saarkoppel-Kruuser (OmaMood, kollektsioon “Ruudi Juurvara ISE”)

“Mina teen palju tööd värskes õhus, eriti kavandamine ning tikandi motiivide ideeotsing. Kannan käsitööliidu konkursi eesti oma kuub raames valminud tööd, autorid Karmen ja Ülle Sepp”

Janika Solmann (OmaMood, kollektsioon “dasMoor”)

“Minu kodukontor on rohkem välistes tingimustes. Ja lisaks sellele on tuleb veel “pisipere” eest hoolitseda, et tulevastes projektides saaks enda toormaterjali e. villa kasutada. Seljas on enda refurbished puuvillane kleit, ainult taimedega värvitud ja trükitud.”

Cärol Ott (OmaMood, kollektsioon “Nargö”)

“Mul on seljas Nargö käsitsi valminud kudum osaliselt taaskasutatud materjalidest.”