Festival

5. - 10. juuni 2018
Tartu
Eesti

Festival

Seni on Lõuna-Eestis korraldatud eraldi kolme kohalikku suurimat moeetendust: Antoniuse moeetendus, Mood-Performance-Tants ja OmaMood. Nende kõigi eesmärk on tutvustada noori moeloojaid ja nende kõrge kvaliteediga loomingut: rõivaid ja aksessuaare. Tartu Loomemajanduskeskuse eestvedamisel liidetakse need kolm sündmust kokku üheks suureks moehuviliste elustiilifestivaliks ja sünnibki Eesti Moe Festival – Eff.

Igal aastal valitakse festivalile uus aktuaalne peateema, mida käsitlevad festivali raames toimuvad üritused: seminar, blogijate ümarlaud, tänavaturg ja moekunstikino. 2018. aasta festivali peateema on Aeglane Mood – väärtustame kvaliteetseid materjale, põliseid tehnikaid ja jätkusuutlikke töövõtteid moedisainis. Uurime, kust tuleb toode ja kuhu see läheb? Vaatleme kiirmoe negatiivset mõju keskkonnale ja inimestele endile. Võtame luubi alla kiirmoe rõivatehastes valitsevad töötingimused ning rõivatööstuspiirkondade saastatuse. Küsime, kui tervislikud on riided, mida me kanname? Kuidas moeloomingut väärtustada: miks tajub tarbija üht rõivast palju väärtuslikumana kui teist? Kas taaskasutus on moe tulevik?

Käivitame moefestivali satelliitide programmi, mis koosneb galeriidest, näitustest, kohvikutest, restoranidest, baaridest, disainipoodidest ja -stuudiotest, pakkumaks erilaadseid elamusi. Loome uue ühtse brändi ja mugava veebilehekülje, kuhu igal aastal lisame moeetendustel auhinnatud parimate noorte moedisainerite kaustad, mis on eriala spetsialistidele kergelt leitavad: stiilide, tehnikate, aastate kaupa. Sellest saab Eff’i noorte moetalentide leksikon.

Eesti Moe Festival – Eff on ainus omalaadne moefestival, kus moeetendused on selgelt eristuva näo ja sisuga. Nii plaanime jõuda erinevate sihtgruppideni, et tõsta moedisaini teadlikkust ja demonstreerida moeloomingu mitmekülgsust.

Kohtumiseni Eff’il 5.-10. juunil Tartus!

Korraldajad

Maarja Marga

korraldaja maarja@marga.ee

Maiken Austin

turundus- ja kommunikatsioonijuht
maiken.austin@gmail.com

Mall Kullamaa

graafilise disaini juht
mall@lab5.ee

Maarja Aeltermann

Mood-Performance-Tants, Tartu Kõrgem Kunstikool
maarja.aeltermann@artcol.ee

Kairi Lentsius

Mood-Performance-Tants produtsent
lentsius.kairi@gmail.com

Piret Vapajeva

Antoniuse Moeetenduse produtsent
piret.vapajeva@gmail.com

Kaari Soosalu

OmaMood moeetenduse produtsent
omamood.info@gmail.com

Karin Sepp

Seminari projektijuht
karin@lmk.ee

Reigo Kuivjõgi

Antoniuse Moeetendus, Tartu LMK
reigo@lmk.ee

Juta Kuhlberg

Antoniuse Moeetendus, Tartu LMK
juta@lmk.ee

Hedviga Vei

Tänavaturu projektijuht
info@disainimaja.ee

Helen Saluveer

MoeKunstiKino projektijuht
helen@balalaika.ee

Piret Mägi

Gala produtsent
piret.magi.design@gmail.com

Margrit Malva

Gala kaasprodutsent
margrit.malva@artun.ee

Eveli Kuuse

vabatahtlike koordinaator
eveli.kuuse@gmail.com

Roland Seer

video- ja helikunstnik
rolandseer@gmail.com

Oliver Kulpsoo

valguskunstnik
oliverkulpsoo@gmail.com

Siim Parisoo

reklaamvideo kunstnik
siim.parisoo@gmail.com