Festivalist

Estonian Fashion Festival – Eff – ühendab kolme eriilmelist moeetendust: Mood-Performance-Tants, OmaMood ja Antoniuse moeetendus. Lisaks on festivali programmis disainerite õppeprogramm, moekino ja tänavaturg.

EFF sai alguse 2018. aastal kui kolm tuntud Lõuna-Eesti moeetendust otsustasid edaspidi koos tegutsema hakata, eesmärgiga saavutada rohkem ning jõuda suurema publikuni. Festivali korraldatakse Tartus, Eesti Rahva Muuseumis juunikuu esimesel või teisel nädalavahetusel. Tegemist on igaaastase sündmusega.

Festivali eesmärgiks on näidata noort (nii vanuse kui ka loomingu poolest) Eesti moedisaini ning kujuneda Ida- ja Põhja-Euroopa suurimaks noorte moetalentide leidmise platvormiks ning noort moedisaini propageerivaks ettevõtmiseks.

Festivali korraldamise läbi tõstame kohalike tarbijate teadlikkust Eesti disaini kohta, populariseerime kohalikku disaini tarbimist ning arendame noorte disainerite konkurentsivõimet.

Toimumiskoht

Estonian Fashion Festival toimub Tartus, Lõuna-Eestis. Tartu on rohelusse uppuv linnake täis tudengeid, intellektuaale ja loomeinimesi, mis tuletab paljudele meelde magusad noorusemälestused – ülikooliajad, mil linnas sai rattal ringi tiirutatud.

Olles koduks ühele Põhja-Euroopa vanimatest ülikoolidest on Tartus rikkalik valik muuseume ja virk ööelu. Tartusse saabujaid tervitab suurel klassitsistlikul raekojaplatsil suudlevate tudengite kuju ning läheduses asuvad mitmed muuseumid, kohvikud ja suur park üle terve Toomemäe.

Tartu on kompaktne – suurem osa vaatamisväärsusi, restorane ja ööelu paikneb paari paralleelse tänava ümbruses. Eesti suuruselt teises linnas on alati midagi toimumas: teatrietendustest kontsertide ja festivalideni.

Vaata lisaks Visit Tartu lehelt

Etendused

Mood-Performance-Tants on Kõrgema Kunstikooli Pallas moeetendus aastast 1998. Näidatakse tekstiiliosakonna tudengite töid ja kandideerima oodatakse ka vabakutselisi disainereid ning teiste kõrgkoolide õpilasi. MPT ühendab kunstipärase moe, tantsu ja performance’i dekoratsioonide ning muusikalise taustaga.

OmaMood on TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia moeetendus, mille eesmärgiks on tuua vaatajani traditsioonilise käsitöö elemendid modernses võtmes. Moeetendusega korraldamisega soovitakse populariseerida rahvuslikust käsitööst inspireeritud rõivaste kandmist ning näidata, kuidas on võimalik käsitööpärandit kaasajastada.

Antoniuse Moeetendus on Tartu Loomemajanduskeskuse moeetendus. Etenduse eesmärk on viia disainer kokku ettevõtjatega. Antoniuse Moeetendus aitab noortel disaineritel areneda ja mõista loometegevuse kõrval ka tootmisprotsessi, ekspordivõimalusi ja brändi loomisega ja turundamisega seotud vajadusi.