Gala

Gala

Gala toob festivalil osalenud disainerid ja nende loomingu veelkord publiku ette, sealjuures veidi teises võtmes. Galaõhtu tervikuna aga jälgib terve festivali deviisi – aeglane mood – loomise protsessi, selle keskkonda. ERMi sisenedes võtab külalisi vastu justkui esitlusruum (ingl. k showroom) – see on väljapanek, milles kolm erinevat kogumit käsitlevad kolme väga eriilmelise moeetenduse kontseptsiooni. Ees-alast suubub koridor nn töötuppa, kus kangarullide, lõikelaua ja prooviruumi vahel valmib SEE.

Gala avab EFF peakorraldaja Maarja Marga ning Tartu linna esindaja abilinnapea Raimond Tamm, me näeme väärikalt üheskoos ühel laval diskuteerimas moemaailma lähiregioonide tähtsündmuste korraldajaid, kulminatsioonina antakse üle preemiad. Märgilisim nendest on kutse esimesele rahvusvahelisele noorte moedisainerite konkursile “1st International Young Designers Contest”, mida korraldab Kiievi moenädala toimkond. Sealsele konkursile on kutsutud erinevatest Euroopa riikides vaid parimatest parimad. Ukraina pealinnas juba juuli keskpaigas toimuva konkursi auhinnafond ulatub 10 000 USD-ni. Kutset Kiievisse tuleb galal üle andma Kiievi Moenädala esindaja Victoria Kharchenko.

ERMi sisenedes tervitavad juba otse ukselävel kolm installatsiooni. Siin saab eelmistel õhtutel laval patseerinud rõivaid pikemalt uurida ning tutvuda lähemalt ka nende autoritega. Showroom on füüsiline keskkond rõivaloomingu eksponeerimiseks, mille üheks osaks ka disainer – ta on ise füüsiliselt kohal ja oma loomingu kõrval.

Visuaalselt atraktiivsed installatsioonid kätkevad endas moeetenduste sügavamaid temaatilisi platvorme.

MPT – ärgas ja nooruslik rõivakunst saab üheks liikumise ning heliga. Kehakatete lugu räägitakse läbi vaatemängu, läbi tervikliku lavastusliku teose. MPT on kaasaegsete kunstide ning nooruslikult ulja disaini mahlane kombinatsioon.

Oma Mood – julgelt ja püstipäi minevikust olevikku sammuv rahvuspärane tehnoloogia, ajaloolised lõiked kohandatud kaasaegsete trendidega, kõige autentsemad materjalid, mustrid ja värvid toodud traditsioone lõhkumata tänasesse. Nii astume ühiselt “Meil aia äärne tänavas” ümisedes tundmatusse homsesse teadmisega, et Eestile nõnda omapärane rõivaloomise kultuur on hoitud ja kantud.

Antoniuse moeetendus räägib loo heast maitsest ja kvaliteedist ning usust kohaliku loomingu konkurentsivõimesse. Märksõna ready-to-wear silmas pidades on kõik lavale pääsenud disainerite kollektsioonid valmis poelettidel laineid lööma, et siis sealt edasi juba meie kõigi riidekappides tormi teha.

Terve õhtu jooksul on avatud ERMi restoran, meeleolu loob Lepatriinu ning muusikat mängib Robert Kähr aka Tuljak, õhtut juhib Margus Christopher Kalda, värskendust toovad HeyDay mahlad, kraade lisab Absolut. Melu jätkub aga kunsti ja kultuuri lokaalis Vilde ja Vine, kus üleval kaks näitust ning üllatus-etteaste Bon Bon Lingerie poolt.  Sissepääs prii.

Gala kunstiline juht ja produtsent Piret Mägi, kaasprodutsent Margrit Malva.

Showroom’i installatsioonide autorid: Triin Uustalu, Kadri Vahar, Liina Raidoja.

Täname häid partnereid, kes panustavad kaasa installatsioonide teostusele ning gala õnnestumisele: ERM, Trendsetter Europe, Jardin aianduskeskus, Ove Uustalu, EKA Moestilistika BA, Vilde ja Vine jpt.

Hoia silma peal gala ettevalmistustel siin lingil: https://www.facebook.com/events/246116489266355/

#estfashionfest2018
#estfashionfest
#estmoefest2018
#estmoefest
#eff2018

Toimub

8. juuni 2018
19.00-23.00
Eesti Rahva Muuseum, Sillapealne ruum

Kontakt

Piret Mägi
piret.magi.design@gmail.com