Õppeprogramm

Tartu Loomemajanduskeskuse ja Effi ühiseks eesmärgiks on noorte moetalentide igakülgne toetamine. Seetõttu ei piirdu festival pelgalt moeetendustega, vaid pakub võimalust osaleda ka erakordses õppeprogrammis.

Noortele ambitsioonikatele disaineritele suunatud õppeprogramm koosneb loengutest, seminaridest ja töötubadest, mida viivad läbi tunnustatud moeprofessionaalid. Terve Effi programm ongi mõeldud valmistama ette noori disainereid nende unistuse elluviimisel – moeetendused, moeseminar, ekspertide paneeli ning suurte rahvusvaheliste võistluste ja messide külastamine moodustavadki koos ühtse terviku, mis annab tulevasele tegijale teadmisi, praktikat aga ka julgust.

ÕPPEPROGRAMM KOOSNEB: 

Tartu Loomemajanduskeskuse inkubatsiooniprogramm

Loengud ja seminarid – avalikud üritused, mis keskenduvad erinevatele ärilistele teemadele (turundus, bränding, sotsiaalmeedia, ärimudelid, SWOT, raamatupidamine, finantsprognoosid).

Workshop’id – toimuvad erinevatel teemadel. Igale workshop’ile kutsume praktikust lektorid, kellel on teemakohased teadmised ning saavutused. Workshop’id toimuvad väikestes rühmades, et iga osaleja saaks piisavalt individuaalselt tähelepanu. Workshop’id algavad lektorite kogemuslugudest ning lõppevad üks-ühele tagasiside andmisega. 

Effi programmi kuuluvad üritused 

Moeetendused – disaineritel on valida kolme omanäolise moeetenduse vahel, kus oma kollektsiooni esitleda: kunstisugemetega Mood-Performance-Tants, pärandkultuuri populariseeriv OmaMood ning ready-to-wear kollektsioonidele keskenduv Antoniuse moeetendus. 

Ekspertide paneel – igale moeetendusele järgneb ekspertide paneel, kus moeetendustel osalenud disaineritele antakse välismaiste ja kodumaiste ekspertide poolt individuaalset tagasisidet nii laval nähtule kui kollektsioonile tervikuna. 

Moeseminar – avalik sündmus, kuhu on oodatud kõik moehuvilised. Moeseminaril avavad välismaised moeeksperid aktuaalseid teemasid, mis on silmaringi avavad ning mille käigus antakse kuulajatele sisulisi teadmisi ning näpunäiteid. Moeseminaril on võimalik kohata professionaale, kelle teadmiste tase on kõrge ning kelle ettekandeid igapäevaselt kuulata pole võimalik. ·  Messide või moenädalate külastamine – õppeprogrammis osalevatele disaineritele soovime anda võimaluse külastada mõnda tunnustatud moemessi või -nädalat, mis avardaks osalejate silmaringi ning pakuks rohkesti inspiratsiooni, kuid mis veel olulisem – saada ka konkreetseid kontakte kas edasimüüjate või teiste samalaadselt kasulike kontaktidega.