Tehno-innovatsiooni arutelu

Tehno-innovatsiooni arutelu

Tehnoloogilise-innovaatilise arutelu sihtgrupiks on peamiselt disainerid ja tootjad. Kokku viiakse disainer ja tehnoloog, toimub teoreetiline arutelu toetudes huvitavatele uudsetele materjalidele ja nende erinevatele töötlemisvõimalustele. See arutelu on koht, kus luua kontakte, rääkida, kuidas muuta oma suurepärane idee füüsiliseks tooteks, kuidas leida partnereid materjali hankimises, töötlemises ja seeriatootmises, kuidas optimeerida tootmist jne. Disaineritel avaneb ainulaadne võimalus küsida erialavõrgustike valdkonna spetsialistidelt, kuidas süsteem töötab ja kuidas leida oma ideele innovaatilisim lahendus…

Arutelu viiakse läbi inglise keeles.

Kõnelejad / teemad

Marte Hentschel (GER)
Fashion Sourcebook asutaja ja tegevjuht;
“Conscious Sourcing in the Digital Age”

Marte Hentschel on tegevjuht ettevõttes Sourcebook, mis pakub digitaalse võrgustiku teenust, et ühendada moebrändid rõivatootjate, teenusepakkujate ja kangavabrikutega. Marte on diplomeeritud meesterõivaste tootmise ja moedisaini erialal ning annab loenguid ja töötab konsultandina tekstiilitehnoloogia vallas. Rõivatootmise ja tarneahela asjatundjana on tal lai kontaktide võrgustik ning kümnendi pikkune kogemus tarneahela läbipaistvuse ja digipöörde alal. Marte ettekande teema on “Teadlikud tootmishanked digiajastul”, milles ta annab ülevaate praeguse aja võimalustest eetilisteks ja keskkonnasõbralikeks hangeteks seal, kus jätkusuutlikkus kohtub tehnoloogiliste uuendustega. Jutuks tulevad tulevikukangad, ringne tarneehel ja traditsioonilised tootmisviisid digiajastul.

 

Helena Almqvist (NOR)
Protex tegevdirektor;
“Changing business model through digitalisation and clustering”

Helena Almqvist töötab Protex Balti ASi tegevjuhina. Tegu on Norra ettevõtte Protex AS tütarfirmaga, mille palgal on hetkel Eestis 230 töötajat ning mis pakub täiustatud tekstiililahendusi Skandinaavia turule. Oma ettekandes pealkirjaga “Muutuv ärimudel digitaliseerumise ja klastrite ajastul” käsitleb Helena järgmisi teemasid: kasvav nõudlus nutitekstiilide ja asjade interneti (IoT) teenuste järele, neljanda põlvkonna tööstus, muutuv juhtimine ja muutused juhtimises. Helena näited põhinevad Protexi ettevõtte kogemustel ning ta tutvustab Ragnarok 2.0 lahendust, mis pakub revolutsioonilist nutiriietust suure ohuteguriga töökeskkonnas töötavatele inimestele.

 

Ann Runnel (EST)
Reverse Resources asutaja ja tegevjuht;
“Insight to mass-production in Asian garment factories through the eyes of an economist”

Ann Runnel on ettevõtja ja uurija rahvsuvahelise moetööstusega seotud ringmajanduse vallas. Oma ettekandes pealkirjaga “Aasia rõivavabrikute masstootmisest läbi majandusteadlase pilgu” arutleb Ann olukorra üle, kus korraga valmistatakse 100 000 rõivaeset. Sellisel juhul tuleb tootmisele läheneda hoopis teisest vaatepunktist ning esile kerkivad probleemid, mida disainerid sageli ette kujutada ei oska. Ann räägib tehaste majanduslikest ajendeist ning sellest, kuidas tema ettevõte Reverse Resources aitab tehastel koostöös rõivakaubamärkidega oma tekstiilijääkidele lisandväärtust anda.

 

Ada Traumann (EST)
Tallinna Tehnikakõrgkooli Rõiva ja Tekstiili Instituudi professor;
“Digital Aspects in Learning and Research”

Ada Traumann on õppinud õmblustehnoloogiat Tallinna Tehnikaülikoolis ning on töötanud üle 12 aasta samas valdkonnas. Oma doktoritöös tegeles Ada töökeskkonna tervise ja ohutusega. Ta on avaldanud hulga teadusartikleid ja töötab alates 2015. aastast Tallinna Tehnikakõrgkooli rõiva ja tekstiili instituudis. Teadustöös on Ada peamisteks uurimisteemadeks tootmisjuhtimine ja õmblustehnoloogia. Oma ettekandes “Digitaalsed aspektid õppe- ja uurimistöös” tutvustab ta digitaalseid võimalusi Tallinna Tehnikakõrgkooli rõiva ja tekstiili instituudi õppetöös.

 

Toimub

6. juuni 2018
16.-17.30
Tartu Loomemajanduskeskus, Kalevi 17