Meie tegemised

Estonian Fashion Festival ehk EFF on jätkusuutlikest põhimõtetest lähtuvaid alustavaid disainereid tutvustav mitmepäevane keskkonnahoidlik moefestival, mis 2023 aastal toimub 7-9 juunil Tartus Eesti Rahva Muuseumis. Meie põhitegevuseks on kolme erinäolise moeetenduse korraldamine – Mood Performance Tants, OmaMood, Antonius Fashion Show. Festivali lisaprogrammi kuuluvad keskkonnahoidliku, jätkusuutliku ning innovaatilise moekunsti teemalised seminarid, näitused ning disainerite konkurentsivõimet tõstvad koolitused. EFF´i eesmärk on suurendada Eesti alustavate disainerite kõlapinda nii kohalikul kui ka  rahvusvahelisel turul ning panustada moetööstuse jätkusuutlikumaks muutumisse.

EFF loodi aastal 2018 sooviga ühendada Lõuna-Eestis toimuvad tugeva karakteriga moeetendused ühtseks moefestivaliks. Moeetendus Mood-Performance-Tants on välja kasvanud Kõrgemast Kunstikoolist Pallas ning toimub sel aastal juba 25ndat korda. MPT moeetendus on Eestis ainulaadne seetõttu, et ühendab unikaalsel viisil mitu kunstivormi, tuues lavale lavastusliku terviku, pakkudes visuaalset, helilist ja tantsulist elamust. OmaMood moeetenduse kutsus 11 aastat tagasi ellu Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, eesmärgiga populariseerida rahvuslikust käsitööst inspireeritud rõivaste kandmist, ning moderniseerida traditsioonilist käsitööpärandit. Tartu Loomemajanduskeskuse moeetendus Antoniuse toimus esimest korda 2012 aastal ning tänaseks on sellest välja kasvanud kvaliteetseid ready-to-wear kollektsioone tutvustav moesündmus, millest on tuule tiibadesse saanud mitmed nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel turul tuntud Eesti disainerid.

Tutvu meeskonnaga

AJPA7394 (1)
Key Külaots
Estonian Fashion Festivali tegevjuhtkey@fashionfestival.ee+372 513 1773
Kairi Lentsius Design_TELK3_4
Marta Tuulberg
Mood-Performance-Tants moeetenduse juhtmarta@fashionfestival.ee
portree2
Johanna Nurm
Antonius moeetenduse juhtjohanna@fashionfestival.ee
62498883_2548578591827446_759350763393646592_n
Karina Kirs
OmaMood moeetenduse juhtkarina.kirs@gmail.com
sügis Tartus TKindsigo

Toimumiskoht

Estonian Fashion Festival toimub Tartus, Euroopa kultuuripealinnas 2024.

Tartu on Lõuna-Eestis asuv ainulaadne ülikooli- ja kultuurilinn, suuruselt teine Eestis.

Tartus toimub aasta ringi kultuurisündmusi, mille pärast tasub teekond siia ette võtta. Tartu vanalinnast leiab aga imelisi arhitektuuri stiilinäiteid alates keskajast kuni tänapäevase moodsa arhitektuurini. Tartu on nooruslik ja turvaline linn ning sobib oma kompaktsuses suurepäraselt lastega reisivatele peredele.

EFF kuulub - Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 programmi

Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024European Capital of Culture Tartu 2024 - Arts of Survival (Spring 2020)

European Capital of Culture Tartu 2024 – Arts of Survival (Spring 2020)


Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 on Eesti 2024. aasta tippsündmus ning Tartu ja Lõuna-Eesti suurim ühine ettevõtmine. Tiitliaasta 2024 on viis aastat hoogu kogunud tegevuste kulminatsioon.

 

 

Liitu uudiskirjaga