Estonian Fashion Festival on jätkusuutlikest põhimõtetest lähtuvaid alustavaid disainereid tutvustav mitmepäevane keskkonnahoidlik moefestival, mis 2023 aastal toimub 7-9. juunil Tartus, Eesti Rahva Muuseumis. Meie põhitegevuseks on kolme erinäolise moeetenduse korraldamine – Mood Performance Tants, OmaMood ja Antonius Fashion Show. Festivali lisaprogrammi kuuluvad keskkonnahoidliku, jätkusuutliku ning innovaatilise moekunsti teemalised seminarid, näitused ning disainerite konkurentsivõimet tõstvad koolitused. EFF´i eesmärk on suurendada Eesti alustavate disainerite kõlapinda nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel turul ning panustada moetööstuse jätkusuutlikumaks muutumisse.
EFF loodi aastal 2018 sooviga ühendada Lõuna-Eestis toimuvad tugeva karakteriga moeetendused ühtseks moefestivaliks. Moeetendus Mood-Performance-
Tartu Loomemajanduskeskus on loomemajanduse arenduskeskus ja inkubaator, mille eesmärgiks on loomemajandusalase teadlikkuse tõstmine, ettevõtluse kasvu kiirendamine ning innovaatiliste ja kõrge lisandväärtusega loomemajanduse ettevõtete tekke toetamine Tartus ja Lõuna-Eestis. Perioodiks 2023-2026 on prioriteetsete valdkondade hulgas ka disain ja mood. Alustavate moeloojate toetuseks on Tartu Loomemajanduskeskus kutsunud ellu Antoniuse moeetenduse, mis tänaseks on kasvanud oluliseks noorte moeloojate esindusplatvormiks. Keskus on ka Estonian Fashion Festivali üks asutajatest ja korraldajatest.
Kõrgem Kunstikool Pallas on Eesti ainuke rakenduslik kunstikõrgkool. Õpe toimub kolmes valdkonnas (disain, konserveerimine/restaureerimine ja kunstid) seitsmel õppekaval: fotograafia, maal ja restaureerimine, meedia- ja reklaamidisain, mööblidisain ja restaureerimine, nahadisain ja restaureerimine, skulptuur ning tekstiil. Kõrgema Kunstikooli Pallas poolt korraldatav Tartu pikima traditsiooniga moeetendus Mood-Performance-Tants toimub sel aastal juba 25. korda. Ühtlasi on MPT kuuendat aastat Estonian Fashion Festivali (EFF) programmi osa ja seotud ka Pallase lõputööde kaitsmisega. Etendusel esitletakse Pallase disainivaldkonna lõpetajate kollektsioone ning seda külastab lõputööde hindamiskomisjon. Diplomandidele pakub etendus võimaluse näidata oma loomingut professionaalselt lavastatud moeetendusel.
Viljandi kultuuriakadeemia on osa Tartu Ülikoolist, mis kuulub maailma parimate ülikoolide nimistusse. Kultuuriakadeemias kohtuvad dialoogis teadmised ja kultuur: ühendame pärimuse ja tänapäeva, rahvuslikkuse ja rahvusvahelisuse, teadus- ja kunstiloome, teooria ja praktilised lahendused. Loovettevõtluse valdkonna eestvedajana annab kultuuriakadeemia oma tudengitele oskuse ja võimaluse alustamaks loominguliste projektide elluviimisega juba kooliajal. Tunnustatud loomeinimeste käe all on võimalik õppida viiel rakenduskõrgharidusõppekaval ning kolmel magistriõppekaval. OmaMood on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia moeetendus, mille eesmärgiks on tuua vaatajani traditsioonilise käsitöö väärtused modernses võtmes.
Tartu koos Lõuna-Eestiga on 2024. aastal Euroopa kultuuripealinn. Euroopa kultuuripealinna tiitli kandmine on Tartu linna ja 19 Lõuna-Eesti omavalitsuse suurim valdkondadevaheline koostööprojekt ning Eesti 2024. aasta tippsündmus. Ühelt poolt on see suurejooneline festival, mida oodatakse külastama Eestist ja piiri tagant, teisalt ühine ettevõtmine – heas mõttes rahvaliikumine – kus on oluline igaühe panus ja osalus. Tartu 2024 on avatud, tulevikku vaatav, jätkusuutlik ning rikkaliku ja omapärase kultuuriga Tartu ja Lõuna-Eesti. See on kutse nii oma inimestele kui külalistele – tulge ja kogege Euroopa kultuuripealinna tiitliaastal Tartus ja Lõuna-Eestis pakutavaid erilisi ja eriilmelisi elamusi. Tartu 2024 on teekond – koos loomine, koos kogemine, koos õppimine ja koos inspireerumine.
“Ellujäämise kunstid” ehk “Arts of Survival” on Tartu 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna kunstiline kontseptsioon. Neli kõige olulisemat ellujäämise kunsti, mis iseloomustavad Tartut ja Lõuna-Eestit igapäevaselt ning väljenduvad Tartu 2024 programmis, on omapärasus, jätkusuutlikkus, terasus ja koosloo