ESTONIAN FASHION FESTIVAL 


Estonian Fashion Festival kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi, mis jutustab ellujäämise kunstide lugu. Oleme läbivalt keskkonnahoidlik, ligipääsetav ja jätkusuutlik festival, mille keskmes on kolm erinäolist moeetendust - Mood-Performance-Tants, Antoniuse moeetendus ja OmaMood. Festivali lisaprogrammi kuuluvad disaineritele suunatud koolitused, kõigile huvilistele ja tarbijatele suunatud seminar Greenery, valdkonna professionaalidele mõeldud Showroom, aga ka laiemale publikule avatud näitused, töötoad ja filmiprogramm.

Esindame festivalil Eesti disainereid, kes on oma tegevusse kaasanud jätkussuutlike praktikaid. Ühtse kogukonnana soovime neist kogemustest õppida ning neid jagada, et esindada järgnevatel aastatel vaid jätkusuutlikke moeloojaid. Nii loome kultuurist kantuna parema homse.

Estonian Fashion Festival toimub Kõrgema Kunstikooli Pallas, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia ja Tartu Loomemajanduskeskuse koostöös.

2024. aasta kõige jätkusuutlikum
disainer on cärol ott

ANTONIUS


Tänapäeva maailmas, kus moetööstus on üks suurimaid keskkonnasaastajaid, on tarbijate teadlikkus jätkusuutlikust moest olulisem kui kunagi varem. Estonian Fashion Festival on koostöös Estonian Fashion Revolutioniga välja töötanud Moesõbra ABC, mis juhatab sind väikeste nippide ja soovitustega teadlikuma moetarbimise suunas. Moesõbra ABC aitab igaühel panustada rohelisemasse ja õiglasemasse moemaailma, toetades keskkonnasõbralikke ja eetilisi brände ning vähendades moetööstuse negatiivset jalajälge. Juhendi valmimisele aitasid kaasa Kliimaministeerium ja rõivaste ostu-müügiplatvorm Yaga.