2024. aasta etenduse disainerid on selgunud


Kokku esitati 19 avaldust, mille seast tegi žürii valiku.

      


Antoniuse etenduse konkursižürii:
 Juta Kuhlberg - Tartu Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultant
 Piret Vapajeva - Tartu Lõunakeskuse ja Astri Grupi turundusjuht
Hedviga Vei - kohaliku disaini edendaja
Triinu Pungits - moekunstnik
Külli Hansen - Tartu Loomemajanduskeskuse juht 
Key Külaots - moefestivali juht

Antoniuse moeetendus

8 juuni 2024 Eesti Rahva Muuseum, Tartu, Eesti


Osta pilet varakult, nii kindlustad koha saalis ning mida varem pileti ostad, seda soodsamalt selle saad!
Etendus on osaliselt ligipääsetav kuulmispuudega külalistele.  Ratastooliga ning liikumisraskustega külastajatel palume enne tulekut võtta ühendust info@fashionfestival

Tartu Loomemajanduskeskuse korraldatud Antoniuse Moeetendus esitleb ready-to-wear moodi, mis on kantav, suunatud erinevas vanuses ja kehatüübiga inimestele ja väärtustab uus- või taaskasutust ning rohelist mõtteviisi. Lisaks sellele, et kollektsioonide valikul pööratakse tähelepanu nende kantavusele, praktilisusele ja rõivaste keskkonnasäästlikule tootmisele, on senisest suurem osakaal sellel, et disainrõivaid saaksid kanda erinevad sihtgrupid. Etenduse märksõnaks on kehapositiivsus.

Antoniuse moeetenduse meeskond:

Külli Hansen, etenduse korraldaja
Triinu Hansen, etenduse juht
Henri Hütt, lavastaja
Kristin Trump, tagalava- ja modellide juht
Stella Saks, sotsiaalmeedia assistent
Triinu Pungits, mentor
Piret Vapajeva, mentor

Kontakt: Triinu Hansen
antonius@fashionfestival.ee



AJALUGU

Esimene Antoniuse moeetendus “Kapist välja” toimus 2013. aastal Antoniuse Õue sisehoovis. Etendusel osalesid vanemad ja juba kogemustega Antoniuse Gildis tegutsevad disainerid ja külalisdisainerid. Nende hulgas oli moe-, kübara-, ehte-, naha- ja teisi kunstnikke. Antoniusel said nad näidata eriti suursugust ja originaalset moodi, sest tegemist ei olnud tavapärase tellimustööga. Esimesed etendused olid mängulised ja vabad, laval ei olnud professionaalseid modelle. Disaine esitlesid laval muuhulgas ka Tartu kultuuriinimesed, nagu Kristiina Ehin, esinemas käisid muusikud ning ansamblid.

Antoniuse algatajaks oli Tartu Loomemajanduskeskus, mis soovis Gildis tegutsevaid kunstnikke ja nende loomingut laiemale publikule tutvustada. Hiljem on Antonius keskendunud uute ja vähemtuntud disainerite tutvustamisele. Alates 2018. aastast kuulub Antoniuse etendus Estonian Fashion Festivali programmi.

2022. aastal esitleti Antoniusel lisaks tavalisele moele ka digitaalset moodi. Tookord kuulus etendus Startup Day programmi ja toimus Tartu Ülikooli ajaloomuuseumi valges saalis. Alates 2023. aastast, kui Estonian Fashion Festivali tegevjuhiks sai Key Külaots, on Antonius hakanud keskenduma jätkusuutlikusele ja keskkonnahoidlikule mõtteviisile. Sel aastal on Antonius jõudnud nii kaugele, et disainerid peavad kollektsiooni loomisel lähtuma vähemalt neljast jätkusuutlikkuse kriteeriumist. Tähelepanu pööratakse ka keskkonnahoidlikule korraldusele ja organisatsioonile. 2024. aastal on Antoniusel oluline osa kehapositiivsusel ja eri vanuses, suuruses ning soost modellidel. Etendus ei ole vaid kohaliku tähtsusega, disainerid tulevad kohale Eesti erinevatest paikadest ja esitlevad jätkusuutlikke ready-to-wear kollektsioone.  

Antonius on alati omanäoline ja eriilmeline suuresti tänu sellele, et see muutub igal aastal vastavalt korraldajate nägemusele. Etendust on varasemalt juhtinud (teiste seas) Triinu Pungits, Marianne Kütt, Johanna Nurm, Piret Vapajeva ja Liis Tiisvelt.

Vaata esimese Antoniuse moeetenduse pilte siin.