Estonian Fashion Festival on muutnud noorusliku ja innovaatilise Tartu, Rohelise moe pealinnaks, kuhu igal aastal tuleb kokku rahvusvaheline jätkusuutliku moedisaini kogukond. Terve nädala vältel on külastajatel võimalik osa saada mitmekesisest programmist, mille tippsündmusteks on kolm erinäolist moeetendust: kunstisugemetega Mood-Performance-Tants, eri kehatüüpidele ja kantavale moele keskendunud Antoniuse moeetendus ning traditsioonilist käsitööd edendav OmaMood.

Oleme siia lehele koondanud valiku parimaid Tartu kohti, mida külastada ja kuhu pikemalt peatuma jääda. Tartus saab nautida mitmekülgset kultuuri- ja moeelu ning avastada linna eri tahke, hubaseid toidukohti, teha ringkäik kohalikes galeriides ning endale kohalikku disaini soetada. Tartu kesklinna hotellid pakuvad mugavat majutust ning lähedust linna peamistele vaatamisväärsustele. Samuti pakub Tartu taskukohast majutust koos võimalusega nautida kogukondlikku atmosfääri. Tartus on rikkalik valik kohvikuid, restorane ja baare, kus nautida kohalikku kööki ja meelelahutust, põnevaid fusion-köögi katsetusi, taimetoitu ning rahvusvahelisi maitseid.

tARTu nimi vihjab, et meie linnas on rohkelt kunsti ja erinevaid galeriisid. Ainuüksi Aparaaditehase vahetus läheduses tegutseb kuus galeriid, kes pakuvad omanäolist kunstiprogrammi ja kus leiate kohalike kunstnike teoseid alates klassikalisest kuni kaasaegse kunstini. Võime ka öelda, et Tartu on tänavakunstipealinn sest jalutades võib kõikjal avastada tänavakunsti teoseid. Tartus saab soetada kohalikku disaini ning teise ringi vintaažpoed näitavad linna boheemlaslikku külge, kus ostlemine on ühtlasi elamus, avastades unikaalseid "aardeid", mis pakuvad rõõmu igale moehuvilisele.

Tere tulemast Tartusse, Euroopa kultuuripealinna.


MAJUTUS


Hotell Lydia 

Vanalinna atmosfääri ja modernset arhitektuuri ühendav Hotell Lydia asub Tartu Raekoja platsi taga Toomemäe nõlval. Hotell Lydia on 4 superior tärni hotell, kus on kokku 70 tuba, erinevaid sauna- ja lõõgastusvõimalusi pakkuv spaa-lounge, fitness-klubi, restoran Hõlm ja tipptasemel heli-, valgus- ja videolahendustega sündmuskeskus. Hotell kannab rahvusvahelist ökomärgist Green Key.

Festivali pileti või passi ettenäitamisel ning vabade tubade olemasolul, majutus ühe või kahekohaline klassik toas -10% eur/tuba avalikust päevahinnast. Pakkumine kehtib 9. juunini 2024. Broneerides märksõnaga “EFF 2024“ e-maili teel: reception@lydia.ee või telefoni teel: 733 0377


Art hotell Pallas ja Restoran Humal

Hotell ja restoran on Green Key märgise omanikud. Hotell asub hoone kolmel ülemisel korrusel vaatega Tartu kesklinnale või vaiksesse sisehoovi. Tubade sisekujundus on inspireeritud Pallase koolkonna kunstnike teostest, tuues sinna värviküllasust ja kuhjaga mängulisust. Hinna sees hoimmikusöök restoranis Humal.

Festivali pileti või passi omanikud saavad vabade tubade olemasolul broneerida standardtoa alates 26. märtsist ja deluxe või sviit majutuse alates 1. maist 10% soodustusega, märksõnaga "EFF2024". Broneerimine: (+372) 730 1200 või pallas@tartuhotels.ee. Märksõna kehtib kuni 09.06.2024.


Hotell Sophia ja Fii restoran

Hotell ja restoran on Green Key märgise omanikud. Hotell Sophia toad on ruumikad ja kaasaegsed. Siseviimistlusel on kasutatud looduslikke ja allergiavabasid materjale. Hinnad sisaldavad maitsvat hommikusööki Fii restoranis.

Festivali pileti või passi omanikud saavad ning vabade tubade olemasolul broneerida standardtoa alates 26. märtsist ja superior või saunaga superior majutuse alates 1. maist 10% soodustusega, märksõnaga "EFF2024". Broneerimine: (+372) 638 0850 või Sophia@tartuhotels.ee. Märksõna kehtib kuni 09.06.2024.


SOHO hotell

SOHOs saab majutuda, maitsekalt einestada, tõhusalt janu kustutada, konverentsiruumis tarkusi omandada, hommikul vahuveini kõrvale jäätist limpsida ja muidugi numbritubades kvaliteetaega veeta. SOHO keskendub jätkusuutlikkusele läbi mitmete oluliste tegevuste. Kasutusel on paberivaba registreerimine. Kilekotid on hotellitubade prügikastides asendatud pestava sisuga ning need on vaid mõned näited, kuidas panustatakse rohelisele tulevikule!

Festivali pileti või passi omanikud saavad ning vabade tubade olemasolul broneerida ühekohalise toa, hinnaga 80€ ja kahekohalise toa hinnaga 90€, kasutades märksõna "EFF2024".


TOIDU- JA JOOGIKOHAD

Restoran Kampus

Kampuse puhul on tegemist julge, mängulise ning kohati mässulise toidukohaga. Meie suurimaks eesmärgiks on külalisi alati üllatada ning neid mugavustsoonist välja tuua. Peakoka nurk ning mõnusalt laia joogivalikuga baar panevad Rüütli tänavanurga elama, kutsudes linnarahvast avarasse atmosfääri, mis vaatab läbi kahe korruse ulatuvate akende otse vanalinna südamesse. Lisaks ootavad Sind Hawaii juurtega poké ehk KAUSS ning Uulits Tänavagurmee burgerid. Huvitav ning kontrollitult segane - see ongi Kampus. 

“Festivali pileti või passi ettenäitamisel on esimesele viieteistkümnele külalisele pokaal tervitusjooki restorani poolt."

Pompei

Tartu vanalinna südames, Pompei restoranis, avaneb Sulle uks maailma, kus kõik on armastusega valmistatud. Parimast kohalikust piimast valmiv mozzarella, käsitöö pasta ning parimatest sidrunitest meisterdatud limoncello – see kõik on vaid osa meie loost.


“Festivali pileti või passi ettenäitamisel on esimesele viieteistkümnele külalisele pokaal tervitusjooki restorani poolt."Restoran Spargel

Spargel on hubane restoran, kus toidud valmivad hoole ja armastusega. Restoran asub Tartu Loomemajanduskeskuses, kus suvehooajal saab aega veeta avaras ja lastesõbralikus pargis. Spargel kasutab toitude valmistamisel värsket hooajalist toorainet.

Festivali pileti või passi ettenäitamisel kogu Spargli A la Carte menüü -10%, välja arvatud eripakkumised.
Kohvik Mandel

Tähtvere linnaosas asuva väikse koogipoe jaoks on keskkonnasõbralikkus väga oluline. Mandel eelistab alati väiketootjate kohalikku toorainet ning suur enamus nende toorainest on Eesti oma toodang. Isegi kui mõne muu riigi jahu või munad tuleksid neile kasumlikumad, on toodete ökoloogiline jalajälg Mandlile alati olulisem.

Festivali pileti või passi ettenäitamisel saab kohvikus kõigilt kohvijookidelt -20% ning saiakestele kehtib pakkumine 2=3.


Vein ja Vine

Vein ja Vine on õdus veinibaar, mille eesmärk on pakkuda taskukohase hinnaga kvaliteetseid veine, hubast atmosfääri ning sõbralikku teenindust. Veinibaaris toimuvad koolitusi algajatele ja juba edasijõudnud veinisõpradele. Samuti on võimalik ruume välja rentida erinevateks sündmusteks, näiteks erapidude või koosolekute tarbeks.

Pileti või passi ettenäitamisel Alsace Pinot Gris või Riesling - 5€ klaas (muidu 7€) ja Limoncello Verde kokteil - 7€ (muidu 9€).KUNST JA MEELELAHUTUS

HAKI galerii

HAKI galerii on Estonian Fashion Festivali toimumise ajal moelainel. Galeriis on avatud nelja kunstniku moeteemalised näitused. Näha saab MAIKRO digigraafika sarja "Fashion Week", Ukraina kunstniku Viktoria Berezina ja nukukunstniku Kaili Kase ühisnäitust ja Qummituse debüütnäitust "Mood x Kosmos". HAKi galerii esindab peamiselt kohalikke kunstnikke või neid rahvusvahelisi loojaid, kes kasutavad oma loomingus keskkonnahoidlikke praktikaid.

Galerii pakub festivali külastajatele pileti või passi ettenäitamisel moenäituste teostele 10% allahindlust.


Stuudiopood Karud ja Pojad

Stuudiopood Karud ja Pojad on erilise atmosfääriga elamuslik kunsti- ja nostalgiapood, kus on erinevate kunstnike loomingut ning kureeritud valik vintage riideid, ehteid, mänguasju ja muud põnevat. Stuudios tegutsevate kunstnike Maris Aare ja Jaanus Kaasiku looming valmib suures osas taaskasutusmaterjalidest. Festivali ajal on stuudiopoes asuvas vahetuva näituseprogrammiga R galeriis avatud ka nende ühisnäitus.

Festivali pileti või passi ettenäitamisel 10% soodustust kõikidele taaskasutusesemetele.OSTLEMINE

SAIKO

Saiko üheks suureks eesmärgiks on juba olemasoleva loodud väärtuse hoidmine ning sellega tegelemine, et asjad ei jõuaks oma puuduste või eelmiste omanike hoolimatuse tõttu prügimäele. Viimaste aastate jooksul on jõutud kohta, kus lisaks poe hinge hoidmisele moodustab omajagu osa Saiko tööst ka asjade värskendamine, pesemine, parandamine ja parendamine.

Kõigile festivali külalistele pileti või passi ettenäitamisel -15% ostult.TRANSPORT

Tartu ühistransport

Tartus on 13 bussiliini, lisaks kaks ööliini. Linna bussiliine teenindab 64 madalapõhjalist bussi, mis sõidavad keskkonnasäästliku gaasiküttega. Bussigraafikutega saab tutvuda siin.

Festivali pileti ja passi ettenäitamisel saab festivali toimumise ajal 6. - 9. juunil 2024 sõita linna ühistranspordiga tasuta.
MEEDIA

Ajakiri Edasi.org

Edasi on innustav ja hariv ajakiri, mis ilmub 2016. aasta sügisest veebis ja 2019. aasta aprillist kvartaalse paberväljaandena. Edasi eesmärk on teha Eesti parimat kvaliteetajakirja. Tegemist on üldhuvi ajakirjaga, mis käsitleb kõiki peamisi eluvaldkondi: ühiskond, ettevõtlus, kultuur, elustiil, heaolu. Elisabet Reinsalu on kirjeldanud Edasi sisu nii: “Mulle meeldib, et Edasi katab väga laia spektrit: majandusest ja poliitikast kuni loodusvaatluste ja kultuurikäsitlusteni.” 

Estonian Fashion Festivali pileti ostjad saavad sooduskoodi alusel soetada Edasi tellimuse (veeb või paberajakiri) soodushinnaga -15%. E-poes tasumisel tuleb lahtrisse "kupongi kood” sisestada sooduskood "moefestival". Pakkumine kehtib kuni 9. juunini k.a.