SEMINAR GREENERY
8. juuni 2024
Eesti Rahva Muuseumi, Hurda saal, Tartu, Eesti
Kogunemine kell 10, seminar kestab kella 17ni.

Seminari modereerib Anna Pihl

Seminar on osalemiseks tasuta, vajalik eelnev REGISTREERUMINE

Estonian Fashion Festivali seminar Greenery keskendub jätkusuutliku ja keskkonnasäästliku moe ning disaini temaatikale, et soodustada nii tarbijate, disainerite kui ka laiema üldsuse arengut keskkonnasäästlikkuse suunas.

Seminaril astuvad üles ringmajanduse ja disaini eksperdid, jätkusuutlikud disainerid ning keskkonnasäästlikkusele pühendunud organisatsioonid. Lisaks informatiivsetele ettekannetele kutsutakse publikut kaasa mõtlema, kuidas teha kestlikumaid valikuid. Inspireerivaid kogemuslugusid jagavad ringmajandavad ettevõtjad.

Päeva esimeses pooles keskendutakse pigem probleemidele, miks on vaja muutust tarbimises, hoiakutes jne, ning päeva teises pooles paktakse võimalikke lahendusi ja jagatakse positiivseid kogemuslugusid.


Greenery peaesinejaks on raamatu „The World Is On Fire But We're Still Buying Shoes“ autor Alec Leach, kes kirjutab moest, jätkusuutlikkusest ja rohepesust. Teda on kajastatud ajakirjades New York Times, GQ, Harper's Bazaar ja Dazed ning ta on avaldanud arvamuslugusid ajakirjades Business of Fashion, i-D ja The Guardian.


Kontakt: Maili Kallaste

maili@fashionfestival.ee

2023 GREENERY on selleks korraks läbi. 
Kohtume järgmisel aastal

Millest rääkisime:
  • Kui lihtsalt disainist enam ei piisa - Mariliis Alev, Eesti Disainikeskus
  • Fashion Revolution Estonia esitleb: Millal on disaineril õigus öelda, et on eetiline ja jätkusuutlik? Panelistid: Esme Kassak, Uuskasutuskekuse turundusjuht; Hanah Lahe, esimene kliimanoor; Aldo Järvsoo, moedisainer; Moderaator: Anet Adamson, Fashion Revolution Estonia koordinaator
  • Vähem on uus must -  Piret Mägi
  • KIU Kangatrüki Stuudio: Kangatrükk jätkusuutlikult - Age Luiga
  • Eesti Kunstiakadeemia esitleb: Disaineri roll ringmajandusele üleminekul - Panelistid: Veiko Liis, Maria Kristiin Peterson, Anna Lohmatova, Moderaator - Krislyn Valtson
  • Kira Shoes edulugu - Birgit Anette Bibikov
  • Jätkusuutlik ja digitaalne mood - Tartu Loomemajanduskeskuse kogemused rahvusvahelistest projektidest - Külli Hansen
Vaata 2023 toimunud Greenery seminari pilte SIIT